Maitinimo patalpų nuoma

Į ką reikia atkreipti dėmesį prieš atidarant maitinimo įmonę ir pasirenkant jai tinkamas patalpas?

Tikriausiai daugelį iš mūsų, kurie svajoja ir planuoja pradėti savo verslą, vilioja galimybė atidaryti kavinę, restoraną, barą, o gal ir naktinį klubą. Šio verslo populiarumą aiškiai parodo beveik 700 veikiančių įvairiausių maitinimo ir pasilinksminimo vietų skaičius vien tik Vilniaus mieste. Iš pradžių gali pasirodyti, kad atidaryti viešojo maitinimo įmonę yra paprasta ir nesudėtinga, tačiau padarę vos kelias esmines klaidas galėsite atsisveikinti su savo verslu ir į jį investuotais pinigais, o kur dar bemiegės naktys, marios laiko ir nervų.

Taigi, pirmiausia, svarbu pasirinkti tinkamą vietą, kuri geriausiai atitiktų Jūsų verslo viziją, ir nuodugniai ištirti aplinkinę teritoriją: kokie yra aplinkiniai pastatai (gyvenamieji namai ar komercinės patalpos), kas juose yra įsikūrę, kokie yra artimiausi Jūsų konkurentai, koks žmonių srautas gatvėse dieną ir naktį, kokio tipo žmonių tose gatvėse yra daugiausiai, ar tai rajonas pilnas aukštuomenės ir verslo atstovų, kuriame jie neranda, kur pasistatyti savo prabangių automobilių, ar studentų, kurie kimšdami kebabus ir besidalindami cigaretės dūmu aplinkui trina suoliukus. Verslo autoriai dažnai klysta įvertindami gatvės srautingumą tik šviesiuoju paros metu, kai žmonių (einančių į darbus, mokyklas, universitetus ir t.t.) būna pilna visur, bet situacija kardinaliai pasikeičia naktį, kai visas veiksmas pastebimai vyksta kitoje rajono ar miesto dalyje, o pro Jūsų maitinimo įmonę prabėga tik kokia katė, prasvirduliuoja vienas kitas sapnelis su burnos skalavimo skysčio buteliuku rankose ar aktyviai zuja jaunimėlis, kuris apšilimą daro draugų ratelyje lauke, o už įėjimą į Jūsų atidarytą prabangų naktinį klubą negali sukrapštyti net 20Lt, jeigu netyčia toks žmogus ir atitinka Jūsų pasilinksminimo vietos facecontrol‘ą. Įmonės klientų skaičius, tipas, valgiaraštis ir žinoma apyvarta priklauso nuo to, kurioje miesto dalyje įkursite savo kavinę.

Kitas labai svarbus žingsnis – patalpų paieška ir jų įrengimas. Priklausomai nuo finansinių galimybių ir patirties viešojo maitinimo srityje patalpas galima pirkti arba nuomotis. Pradedantiesiems verslininkams siūlyčiau iš pradžių patalpas išsinuomoti, o turintiems jau ne vienerių metų patirtį – tik pirkti, nes vėliau, reikalui esant, galima parduoti ne tik tas patalpas, bet ir visą verslą. O be to turėdami savo nuosavas patalpas sutaupysite nuomos mokestį, kuris (ypač centrinėje Vilniaus miesto dalyje) būna gana didelis. Rinkdamiesi patalpas savo verslui jokiu būdu nesusikoncentruokite tik ties geografine jų padėtimi, įrengimu ir kaina. Ne ką mažiau svarbi alkoholio licencija. Pasirinkus patalpas gyvenamajame name, turėsite gauti gyventojų sutikimą, leisiantį čia steigti viešojo maitinimo įmonę (užtenka 51% namo gyventojų sutikimų). Komercinėse patalpose naktinį klubą ar barą atidaryti bus paprasčiau. Dirbant su nekilnojamuoju turtu tenka prisiklausyti įvairių istorijų, kaip pavyzdžiui, verslininkai, norėdami sutaupyti pinigų, pasirenka patalpas be alkoholio licencijos, bet su mažesne nuomos kaina vietoje to, kad išsinuomotų beveik šalia esantį panašios kvadratūros ir išplanavimo objektą, kurio nuoma yra didesnė, bet ten jau nėra jokių kėblumų dėl prekybos alkoholiniais gėrimais. Galiausiai tie, kurie bandė sutaupyti ties nuomos kaina gerai nesusipažinę su namo gyventojais ir esama situacija dar prieš tai, kai pasirašė nuomos sutartį ir pervedė patalpų savininkui į jo banko sąskaitą avansą už pirmą ir du paskutinius nuomos mėnesius, atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. Jiems teko keisti gyventojams langus, statyti duris bei dažyti laiptines, kad tik gautų reikiamą skaičių jų parašų. Finale, tai kainavo žymiai daugiau pinigų, laiko ir nervų, nei jie sutaupė pasirinkdami pigesnį patalpų variantą.

Rinkdamiesi patalpas savo viešojo maitinimo verslui neužmirškite tokių svarbių dalykų kaip elektros pajėgumai ir dujos. Senamiestyje, ypač gyvenamuosiuose namuose, dažnai elektros kiekio būna per mažai ir nepakanka restorano apšvietimui, garso ir vaizdo technikai, virtuvės įrangai ir kitiems elektriniams prietaisams. Tokiu atveju tenka kreiptis į elektros tinklus ir susidurti su papildomomis išlaidomis. Jei patalpose yra dujotiekis, vertėtų įsigyti dujines virykles ir kitus dujinius šiluminius įrengimus, nes jų eksploatacija yra pigesnė, o ir dujinis šildymas šalčiausiu metų laiku stipriai nekerta per kišenę. Taigi, patariu teikti pirmenybę patalpoms su dideliais elektros pajėgumais, geru erdvių išplanavimu ir dujotiekiu, o ne tik su gražiu interjeru, kurį greičiausiai vis tiek pasikeisite. Susiradę patalpas pirmiausia apmąstykite, kaip jas įrengsite. Taip pat iškart pagalvokite apie plėtros galimybes: ar bus įmanoma prijungti ar pristatyti papildomas patalpas. Nepadarykite esminės klaidos pirma suprojektuodami kavinės sales, o tik po to darydami virtuvės projektą. Virtuvė, sandėliai, administracinės patalpos turi būti projektuojamos vienu metu su lankytojų salėmis. Šį darbą geriau patikėkite savo srities specialistams, kad išvengtumėte klaidų, kurios gali vėliau trukdyti Jūsų būsimai veiklai. Prieš pradedant projektuoti virtuvės erdvę, būtina žinoti, kokie patiekalai bus gaminami joje, koks bus lankytojų srautas – nuo to priklausys virtuvės dydis ir pasirenkami įrengimai. Dažnai pasitaiko, kad, siekdami įsirengti kuo didesnes lankytojų sales, maitinimo įstaigų savininkai įrengia per mažas buitines, gamybines ir administracines patalpas. Dėl to kenčia darbuotojai, o jiems neproduktyviai dirbant, nukenčia ir pati maitinimo įmonė.

Marius Macijauskas

Domina maitinimo patalpų nuoma? Kreipkitės:

 

 capital
Partneriai
nekilnojamo turto agentura


Butų nuoma Vilniuje
Namai Vilniuje
Sklypai Vilniuje
Draugai
Visos teisės saugomos © 2011-2018 m. Patalpų Nuoma Vilniuje