Naujas verslas?

Pradedantys, ar jau pradėję savo verslą tiek juridiniai, tiek ir fiziniai asmenys, susiduria su dilema – nuosavas, ar nuomojamas nekilnojamasis turtas (toliau – NT) yra reikalingas naujo verslo pradžiai. Šiame etape, asmuo privalo įvertinti keletą pagrindinių aspektų, kurie palengvins pasirinkimą:

  • pasirinkta verslo kryptis (rūšis);
  • planuojamos iš verslo sugeneruoti pajamos per atitinkamą trumpalaikį laikotarpį (pvz., mėnesį);
  • verslo perspektyvinė plėtra;
  • mokestinė NT bazė ir kt.

Didžia dalimi, NT poreikį apsprendžia pasirinkta verslo kryptis. Jeigu asmuo sėkmingai veiklai vykdyti neturi poreikio reprezentuoti savo veiklos, t.y. jo tiesioginė veikla nėra susijusi su nuolatiniais potencialių užsakovų priėmimais ir savo verslą gali reklamuoti įprastinėmis reklamos priemonėmis (internetas, spauda ir kt.), tai tokiu atveju, įvertinus ir dirbančiųjų skaičių, NT klausimas nėra toks aktualus. Todėl čia asmuo turi gana platų pasirinkimą teisingam sprendimui – nuo nuosavo būsto panaudojimo iki nedidelių ir nebrangių komercinių patalpų nuomos ar pirkimo.

Kaip jau minėta, NT pasirinkimui didelę įtaką turi planuojamos sugeneruoti pajamos. Jeigu asmuo nėra tikras dėl stabiliai generuojamų pajamų iš verslo, arba generuojamos pajamos nėra didelės, vertėtų apsiriboti pigiu NT (tiek nuomos, tiek ir pirkimo kaina). Negalima pamiršti, kad pradiniame etape, asmuo iš gaunamų pajamų neturėtų NT nuomai ir eksploatacijai išleisti daugiau kaip 20 – 30 proc. (išperkamosios nuomos atveju galimas ir didesnis procentinis vienetas, tačiau tokiu atveju svarbus tampa generuojamų pajamų stabilumas).

Jeigu asmuo yra tikras verslo sėkme, t. y. tam yra visos būtinos prielaidos – kvalifikuota darbo jėga (potencialas), apyvartinių lėšų atsarga nenumatytiems atvejams (ir greitesnei verslo plėtrai), paklausus produktas ir realizacijos rinka, tai tokiu atveju verta galvoti apie nuolatinę dislokacijos vietą. Esant šiems veiksniams galima drąsiai investuoti į nuosavą NT, planuojant jį savo poreikiams.

Sprendžiant klausimą dėl NT įsigijimo nuosavybėn, negalima pamiršti galiojančios mokestinės bazės. Atskirais atvejais, mokestinė bazė gali apsunkinti asmens veiklą. Šiai dienai, NT savininkai privalo mokėti NT mokestį, kurio dydį nustato vietos savivaldos institucijos; žemės (nuomos) mokestį bei gyventojų pajamų mokestis.

KONSULTACIJA NEMOKAMAI

CAPITAL Real Estate

Konstitucijos pr. 23, Vilnius


Užpildykite žemiau esančią užklausos formą ir mes su Jumis susisieksime.

Asmens duomenys laikomi konfidencialiais ir trečiosioms šalims neskelbiami.

 
 capital
Partneriai
nekilnojamo turto agentura


Butų nuoma Vilniuje
Namai Vilniuje
Sklypai Vilniuje
Draugai
Visos teisės saugomos © 2011-2018 m. Patalpų Nuoma Vilniuje